Uroczyste zakończenie międzygminnych konkursów

Prawie 20-letnią tradycją “Dwójki” jest coroczna organizacja konkursów przedmiotowych o szerokim zasięgu. W tym roku szkolnym w kwietniu odbyły się w naszej szkole ich kolejne edycje.

Pierwszy z nich - “Międzygminny Konkurs Matematyczny “Wiosenne liczenie”  skierowany był do najmłodszych uczniów klas 2 i 3-ich.

Drugi - “Międzygminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem “Ortografia na wesoło” angażował natomiast uczniów klas starszych, od 4-tej do 8-ej. Po przerwie związanej z covidem konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników - prawie 160 uczniów z 8 szkół gmin Bystrzycy Kłodzkiej oraz Międzylesia.

31 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie międzygminnych konkursów. Przybyli do nas laureaci, ich nauczyciele i rodzice. Z rąk dyrektora SP nr 2 pani Barbary Hatalskiej uczniowie odbierali nagrody i dyplomy. Gratulacje i słowa podziękowania skierowano także do nauczycieli, którzy przygotowali ich do konkursów.

W przyszłym roku szkolnym życzymy im kolejnych sukcesów w wielu konkursach.

Data dodania: 2023-06-01 15:20:26
Data edycji: 2023-06-01 17:44:44