Podsumowanie projektu: ''Z przepisów Mojej Babci''

Z przepisów Mojej Babci!
Naszym gościem była również Pani Karina Fuglińska ze Skansenu Gottwaldówka w Kątach Bystrzyckich.Uczniowie na zajęciach poznali tradycje i zwyczaje związane z historią naszego regionu oraz wyjątkowe  przepisy Kuchni Ziemi Kłodzkiej . Zgodnie z tradycyjną recepturą przygotowali przepyszne ciasto na bazie maślanki. Paniom z Koła Gospodyń oraz Pni Karinie dziękujemy za cudowne zajęcia i cenne wskazówki.
Tematem grudniowych zajęć były piernikowe cudeńka. Uczniowie piekli , ozdabiali pakowali i pierniczki na poczęstunek dla seniorów DPS . Na  świąteczny prezent dla najbliższych przygotowywali domki z piernika. W tygodniu przed świętami uczniowie z Koła Misyjnego odwiedzili seniorów mieszkających w DPS .Zaprezentowali przedstawienie o tematyce misyjnej ,złożyli życzenia świątecznie i podarowali upieczone na zajęciach pierniczki.
Nasza prezentecja multimedialna na kanale youtube: Projekt "Z przepisów Mojej Babci" (youtube.com)
Data dodania: 2023-12-22 08:15:27
Data edycji: 2023-12-22 09:04:05