Podsumowanie akcji: ''Jak nie czytam jak czytam''

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież i dzieci z całej Polski wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której każdy uczestnik czytał przyniesioną z domu książkę. Wszyscy chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Niestety, ale tym razem to się nie udało, gdyż w akcji wzięło udział 313 tys. osób. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu,w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę.

My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej akcja poprzedzona była wcześniejszym rozplakatowaniem jej w każdej klasie, świetlicy, bibliotece, korytarzachi drzwiach wejściowych do szkoły i sekretariatu. Starsi uczniowie pamiętali ją z poprzednich edycji, młodszych dokładnie zapoznano z jej celem i przebiegiem. Do akcji włączyli się nauczyciele, dyrekcja, panie sprzątające i kilkoro rodziców, w sumie 295 osób. Wszyscy mieli ze sobą przyniesione z domu książki, a niektórzy wzięli też kocyki, aby przyjemnie spędzić czas z książką. O godzinie 10.00 rozpoczęło się wspólne czytanie i wymiana książkami. Było przy tym dużo radości.

Data dodania: 2023-09-18 09:20:39
Data edycji: 2023-10-04 12:13:18