"Umiem pływać"

UMIEM PŁYWAĆ 2018/2019

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki - powszechnej nauki pływania - pod nazwą „Umiem pływać” jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Metodycznie zorganizowane i powszechnie dostępne zajęcia „nauki pływania”, stanowią również atrakcyjną propozycję zagospodarowania wolnego czasu uczniów.

W roku szkolnym 2018/2019  kierowany jest on do wszystkich dzieci – uczniów klas I – III szkół podstawowych, bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo uczniów. W aktualnej edycji projektu nauką pływania zostało objętych w naszej szkole 30 dzieci z klas III i II. Program realizowany jest w I półroczu tego roku szkolnego i obejmuje 10 zorganizowanych wyjazdów. Zajęcia nauki pływania odbywają się na Krytej Pływalni w Kłodzku. Prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych  instruktorów.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Nauka pływania we wtorkowe popołudnia to dla nich czas spędzony przyjemnie i pożytecznie. Właśnie o to chodziło w tym projekcie!

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!