„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

18 kwietnia 2018 roku została zawarta z wojewodą dolnośląskim umowa dotycząca realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.  w Szkole Podstawowej  nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej. Program dotyczy  wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości czytelniczych.  SP nr 2 otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w wysokości 15 tysięcy zł (w tym 3 tysiące zł wkładu własnego gminy). Tak więc szkolny księgozbiór naszej placówki do 31 grudnia tego roku wzbogaci się o wiele pozycji książkowych. W ich wyborze uczestniczyli nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie, którzy bardzo chętnie wskazywali według nich ciekawe, warte  przeczytania książki.

Obecnie trwają jeszcze zakupy nowości czytelniczych i prace polegające na przygotowaniu przez bibliotekarza już zakupionych książek do udostępnienia ich naszym uczniom. Zapraszamy do biblioteki szkolnej i życzymy wszystkim przyjemnej lektury.

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!