Dofinansowanie wycieczek szkolnych w naszej gminie!

Gmina Bystrzyca Kłodzka otrzymała dofinansowane projektu

Wsparcie uczniów szkół podstawowych z gminy Bystrzyca Kłodzka w wychodzeniu z negatywnych skutków pandemii COVID 19”

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
na lata 2014-2020

Współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

dla osi priorytetowej: X. Edukacja
dla działania: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej
dla
poddziałania: 10.2.1. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadminazjalnej  - konkursy horyzontalne.

CEL PROJEKTU:

Celem projektu jest przywrócenie uczniom szkół podstawowych w gminie Bystrzyca Kłodzka kompetencji społecznych i obywatelskich, a pośrednio rozwijanie kompetencji technicznych i naukowych poprzez wyjazdy edukacyjne organizowane dla wszystkich uczniów.

PLANOWANE EFEKTY PROJEKTU :

Uczestnictwo w wyjazdach edukacyjnych uczniów umożliwi im podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, których rozwój był ograniczony ze względu na izolację związaną z pandemią COVID 19, poprzez umożliwienie wspólnego spędzania czasu w środowisku pozaszkolnym. Projekt zakłada pobudzenie w uczniach umiejętności współpracy i asertywności,  zainteresowanie ich rozwojem społeczno-gospodarczym i komunikacją międzykulturową, uwrażliwienie na piękno różnorodności i poszanowanie innych, przygotowanie na pokonywanie uprzedzeń i osiąganie kompromisu, a także nauczenie wykorzystywania zdobytej wiedzy w odpowiedzi na postrzegane potrzeby lub pragnienia innych ludzi.

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:
440 943, 00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
374 781,55  PLN

Data dodania: 2022-05-06 21:20:47